vanysdvirky.eu

0 ks

BudoPlast IMPRESSION NEW 90 Vana s dvířky pro vozíčkáře

Zvolená varianta:

53 000,- Kč

akcenovinka

Vana s dvířky BudoPlast IMPRESSION NEW 90 s celkovou výškou 90 cm a zvýšeným vstupem ve výšce 46 mm nad podlahou je přednostně určena pro uživatele vozíků pro tělesně postižené.  Její konstrukční koncepce koncepce si klade za cíl co nejsnadnější přesun uživatele z vozíku do vany a zpět. IMPRESSION NEW 90 však také velmi dobře nahradí vany se standardní nízkou výškou dna v případech, kdy se uživatel sám nemůže ze dna vany zdvihnout. V této vaně se po koupeli ve vstupním otvoru posadí, nohy opře o zem a napřimuje se ze sedu. Vyztužené  okraje vany při tom využije jako oporu.

Konstrukce této vany IMPRESSION NEW 90 vychází z osvědčeného modelu IMPRESSION standard. Celková výška vany se zvětšila na 90 cm, jsou instalována širší vstupní dvířka o rozměru 52,5/50 cm a vstup je oproti vanám IMPRESSION standard posunutý od okraje více ke středu vany - na vzdálenost 34 cm.

Vana IMPRESSION NEW 90 je zatím dostupná pouze v jediné rozměrové variantě, a sice v délce 150 cm a s dvířky vlevo.

Výška spodní hrany vstupních dvířek je 46 cm od podlahy, koresponduje tedy s běžnou výškou sedátek vozíků pro tělesně postižené a usnadňuje přesun uživatele vsedě z vozíku do vany a naopak

Uživatel se nejprve posadí na okraj otvoru vstpních dvířek a do vlastního koupacího prostoru vany se přesune vsedě. Poté uzavře azajistí dvířka. Po ukončení koupele, otevření dvířek a vysunutí nohou se přemístí zpět na vozík.

Koncept vany se zvýšeným dnem a vstupními dvířky však může velmi dobře posloužit i uživatelům s omezenou hybností. kteří do vany nenastupují z vozíku. Do vany se nastupuje ze sedu a po ukončení koupele a vysunutí nohou se ze sedu i vstává. Tato procedura je určitě snazší a pohodlnější než úplné vztyčení se ze dna běžné vany s dvířky. Vztyk ze sedu je rovněž bezpečnější a uživatel může jako oporu použít okraje vany po obou stranách vstupního otvoru.

Vstupní dvířka vany IMPRESSION NEW 90 jsou po obvodu opatřena profilovaným těsněním ze silikonové pryže. Těsnost zavřených dvířek proti nežádoucímu úniku vody z naplněné vany zajišťuje bezpečnostní celokovový pákový uzavírací mechanismus, ovládaný z vnější strany.

Šířka dvířek: 52,5/50 cm

Okraj vany v zádové partii má vyvýšený límec - vhodný k instalaci vanového podhlavníku.

Vana je standardně opatřena elegantními odnímatelnými krycími panely. Je určena k rohové instalaci, ale je možná i montáž u přímé stěny (jako volitelné příslušenství se pro tento případ nabízí další samostatný boční krycí panel) nebo zabudování do niky.

Vana IMPRESSION NEW 90 je vyrobena z prvotřídních značkových materiálů, které zaručují dlohodobou životnost a vysokou provozní spolehlivost. Korpus vany je z polyesterového sklolaminátu renomované britské značky Scott Bader, finální povrchová úprava je provedena nástřikem akrylovým coatem německé firmy Reichold. Průměrná tlouštka stěny vany je 7 mm, z toho akrylový coat představuje vrstvu 2,5 až 3 mm.

Dveřní panty a prvky uzavíracího mechanismu jsou vyrobeny z chromniklové slitiny.

Robustní nosný rám vany je svařen z uzavřených ocelových profilů ("jeklů") 20 x 20 x 2 mm. Celá kovová konstrukce rámu je po svaření opatřena pětinásobným ochranným nástřikem.

Konečná nivelizace vany na místě instalace se provádí pomocí deseti výškově nastavitelných nožek (ocelové šrouby M10 s plastovými koncovkami ), na kterých spočívá nosný rám.

Maximální únosnost vany výrobce deklaruje přípustným zatížením do 300 kg.

Pozor! Tuto vanu lze do koupelny nastěhovat pouze dveřmi nebo stavebním prostupem o šířce 80 cm! 

Společnost BudoPlast patří k nemnoha evropským výrobcům, kteří vlastní  know-how a potřebnou technologii k produkci koupacích van se vstupními dvířky (tzv. walk-in vany). Tento svébytný segment sanitárního trhu, zaměřený na potřeby seniorů a uživatelů s pohybovým hendikepem, zažívá v posledních letech boom, který reflektuje demografický vývoj společnosti s trvalým trendem stárnutí populace. Rostoucí obliba walk-in van značky BudoPlast v pečovatelském i domácím sektoru je dána i jejich příznivými cenami a dobrou dostupností.

Všechny vany z produkce společnosti BUDO-PLAST mají skvělý poměr parametrů kvalita / užitná hodnota / cena. Vyznačují se vysokou úrovní řemeslného zpracování, jednoduchou instalací a standardním uživatelským komfortem. Vedle základních verzí se tyto vany nabízejí i v luxusním provedení s volitelnými hydromasážními systémy a na zakázku i v různých barevných provedeních.

Moderní vany s dvířky značky BUDO-PLAST v sobě spojují sofistikované technické řešení s prvky užitné estetiky a pohodlí. Výsledkem jsou společensky prospěšné produkty, které umožňují seniorům a osobám s pohybovým hendikepem praktikovat samostatnou vanovou koupel bez nutnosti asistence dalších osob. Pěkný příklad praktického příspěvku moderní sanitární technologie k lepší kvalitě lidského života...

výrobce

BudoPlast

kód výrobku

BPIN90150L

druh

s dvířky

barva

bílá

materiál

vyztužený sklolaminát / gelcoat

typ

hladká

stranová varianta

jediná

délka

150 cm

šířka

76 cm

výška

90 cm

provedení

se zvýšeným dnem

Copyright © 2007-2016 B.A.R. Praha, s.r.o.